1812L035/30DR
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
1812L035/30DR
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 1.7 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 30 VDC
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.35 A
Trip Current : 0.75 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC PTC 30V POLY 1812 HALOGEN-FREE .35A