ERZ-V07D431
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-V07D431
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 275 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.75 kA
Surge Energy Rating : 40 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 710 V
Series : V
Varistor Voltage : 430 VDC
Voltage Rating DC : 350 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 120 pF